Середа, 09.07.2025, 18:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Deutsch als Fremdsprache

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

4.б Професійні здібності організатора КДД



Для організатора дозвілля визначальними рисами характеру, які сприяють успішному міжособистісному спілкуванню, є :

Комунікабельність — це здатність людини легко знайомитися, розпочинати першою розмову. Проте така людина спілкується з іншими найчастіше формально, без глибокого духовного зв'язку.

Контактність — це здатність і готовність людини встановлювати духовний зв'язок з іншими людьми з метою взаєморозуміння і впливу на них. Це більш високий рівень культури спілкування.

Однією з рис, конче необхідних менеджеру в галузі культури, є впевненість у собі. Впевнені в собі люди говорять спокійно, чітко, ніколи не кричать, дивляться в очі співрозмовнику і не перебивають його, дотримуються оптимальної дистанції між собою та співрозмовником. Вони вміють говорити про свої почуття та бажання, свої претензії, висловлюють власну думку, часто використовують займенник "я", вміють, якщо треба, твердо сказати "ні".

Невпевнена в собі людина намагається уникнути будь-якого самовиявлення. Вона не хоче і не може розкрити свої думки, бажання, потреби, бо це їй неприємно, або не знає, як це зробити, або взагалі вважає, що інші її однаково не зрозуміють, їй заважають бути впевненою у собі нечітке уявлення про те, що вона хоче зробити, побоювання за негативні наслідки, занижена самооцінка. Така людина із задоволенням дає можливість іншим приймати рішення за себе, тому рідко досягає бажаної мети. Якщо невпевнена в собі людина розпочинає якусь справу, то перші труднощі можуть легко її зламати Більше того, якщо така людина є керівником колективу, то її особистісна невпевненість зашкодить організації роботи всього колективу.

Американські спеціалісти в галузі "людинознавства" навіть підібрали слово для характеристики впевнених у собі людей — "переможець" і визначили такі характерні відмінності між ним та невпевненою в собі людиною:

Переможець говорить

Невпевнена в собі людина говорить

Це питання треба вивчити

Про це нікому нічого невідомо

Мені щастить

Мені ніколи не щастить

Ні, я цього не хочу

М-м-м в цілому це так, але...

Давайте перейдемо до суті справи

Тут важко сказати щось напевне

Я знайду для цього час

Де я знайду для цього час?

Я висловився незрозуміло

Ви мене не зрозуміли

Я зробив помилку і виправлю її

Це не моя провина

Мабуть, ми дивимося на проблему по-різному

Мене мало цікавлять погляди інших

Зі мною все в порядку, але я можу стати кращим

Я не гірший від інших

Це можна зробити краще

Ми завжди так робили

Давайте подумаємо, як це зробити краще

В інструкції так написано

Звичайно, найбільш успішними є ті люди, які належать до переможців. Основоположники нейролінгвістичного програмування зробили висновок: те, що людина вважає для себе можливим або неможливим, впливає на результат: зможе вона це зробити, чи ні. Для вироблення впевненості треба розвивати уяву, формувати бачення реалізованої ідеї.

Є ще одна риса характеру, яка теж дуже потрібна організатору КДД — це спостережливість, вміння спостерігати дії інших та робити на цій підставі висновки. Це найважливіша умова адекватного сприймання іншої людини та її дій. Деякі народжуються з цим даром, інші розвивають спостережливість у процесі діяльності. Спостережливість необхідна для того, щоб краще розуміти, що відбувається навколо, щоб з окремих слів, фактів проаналізувати явище і знайти краще рішення.

На процес взаємодії між людьми великий впливає увага. Вона виявляється в спрямованості і зосередженості свідомості на вагомих предметах, явищах або власних переживаннях. Про стан високої концентрації уваги, в якому перебуває людина, свідчать її поза, вираз очей, характерні рухи м'язів обличчя та жести. Якщо людина неуважна, вона не сприймає інформацію, спілкування перестає бути ефективним,.

На взаємодію між людьми і характер спілкування безпосередньо впливає пам'ять. Пам'ять — це закріплення, зберігання та наступне відтворення людиною її попереднього досвіду. Це великий дар природи, без якого важко уявити собі життя людини. За тривалістю утримання матеріалу, що запам'ятовується, пам'ять поділяють на короткочасну, довготривалу та оперативну. Є люди, які мають феноменальну пам'ять. Так, переказують, що Олександр Македонський пам'ятав імена всіх своїх воїнів, академік Іоффе знав напам'ять всю таблицю алгоритмів, Моцарту досить було один раз почути музичний твір, щоб його записати на папері та виконати, а Білл Гейтс пам'ятає сотні кодів створеного ним програмного продукту. Організатору дозвілля, який працює одночасно з великою групою людей та організує виконання різних великих і малих завдань, треба пам'ятати велику кількість номерів телефонів, імен, подій.


Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz